MiastoLab

Neon dla Katowic – warsztaty Vereny Gerlach

16–17.11.2013 | Katowice | Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej

Sobota: 10.0018.00
Niedziela: 10.0012.30

Uczestnicy dwudniowych warsztatów pod okiem Vereny Gerlach zaprojektują neon, który wzbogaci przestrzeń publiczną Katowic. Może on przyjąć formę inspirowaną typografią lub obrazem, a wyzwaniem stanie się stworzenie znaku pełniącego swą funkcję nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia. Uczestnicy będą pracować w grupach, a pozostali goście MiastoLabu podczas głosowania zadecydują o tym, który z zaproponowanych neonów rozbłyśnie wkrótce na ulicach centrum miasta.

W ramach warsztatów odbędzie się spotkanie z pracownikami firmy Neon Irsa z Katowic. Opowiedzą oni o najważniejszych zasadach i możliwościach technologicznych w procesie produkcji neonów.

Verena Gerlach: urodzona w 1971 roku w Berlinie (Zachodnim), studiowała komunikację wizualną w  Kunsthochschule Berlin Weissensee. W 1998 roku założyła własne studio projektowania graficznego, krojów pisma oraz typografii. Wykładała zagadnienia z zakresu projektowania krojów pisma i typografii w Design Akademie Berlin (2003–2009), HTW Berlin (2011–2012) i Berliner Technische Kunsthochschule (2011–2013). Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu projektowania graficznego i krojów pisma na całym świecie. Pracuje również jako niezależny projektant książek dla niemieckiego wydawnictwa Hatje Cantz.

UWAGA: Warsztaty w języku angielskim. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Przejdź do formularza zgłoszeniowego.